Proč omega-3, vláknina, antioxidanty, minerály?

Jako u lidí i pejskům musíme přispět do vínku jejich zdraví. Každý páníček chce vedle sebe zdravého, hravého a spokojeného pejska. Proto o ně musíme dbát stejně dobře, jako sami o sebe. S tím nám pomůže přidat do stravy omaga-3, vlákninu, antioxidanty, minerály či další aspekty.

 

Omega-3

Pejsci potřebují omega-3, aby vyvážili omega-6 mastné kyseliny, které se nachází ve většině jejich běžné stravy. K čemu jsou ale vlastně dobré? Stejně jako u lidí se podílí na správné funkci mozku, imunitního systému, očí, kloubů, růstu a na kvalitě srsti a kůže. Omega-3 navíc pomáhají potlačovat záněty, které zaviňují mnoho různých onemocnění.

 

Vláknina

Vláknina obecně má příznivý vliv na podporu trávení, navozuje pocit plnosti, takže díky tomu můžeme předejít vzniku psí obezity, která je v poslední době velmi rozšířená. Pomáhá ke stabilizaci hladiny cukrů v krvi, takže její užívání může být účinnou prevencí cukrovky u vašeho pejska. Dokáže regulovat trávící trakt a tím zmírnit zácpu , zastavit průjem nebo potlačit problémy s análními žlázkami psů.

 

Antioxidanty

Pejsek potřebuje antioxidanty především proto, aby mohl bojovat s volnými radikály a předcházet oxidačnímu stresu. Volné radikály jsou vedleším produktem metabolismu a ve velkém množství mohou poškozovat buňky a DNA. Tento proces se nazývá oxidační stres. Ten se podílí na vzniku různých nemocí a bohužel i na předčasném stárnutí pejska.

 

Minerály a vitamíny

Měly by být nedílnou složkou potravy, ať pro psy nebo lidi. Fungují jako katalyzátor chemických reakcí a podílí se na metabolismu živit. Bez nich by tedy tělo pejska nefungovalo tak, jak by správně mělo. Pro správnou funkci imunitního systému a dalších orgánových soustav je nutné minerály a vitamíny doplňovat, protože tělo si jich samo dokáže vytvořit jen omezené množství.

Zpět do obchodu